Competitors in Olympic Hopes


C1 200 Men 17
# Boat Country
1 HARADA Masatoshi (17)
JPN
# Boat Country
2 Almagambetov Anuar (17)
KAZ


C1 200 Men 16
# Boat Country
1 KALATININS ANTONS (16)
LAT
2 MARTINSONS VALTERS (16)
LAT
# Boat Country
3 MAEDA Takumi (16)
JPN
4 Xaver Huber (16)
AUT


C1 200 Men 15
# Boat Country
1 FOMENKO ANDREJS (15)
LAT
2 IKSELIS ARTURS (15)
LAT
# Boat Country
3 HAMAMOTO Shiryu (15)
JPN
4 TSIVTSIVADZE ALEKSANDRE (15)
GEO


C1 200 Women 15
# Boat Country
1 ARAKI Shizuki (15)
JPN
# Boat Country


C1 200 Women 16
# Boat Country
1 SULABERIDZE LIDIA (16)
GEO
2 Burchard Lauren (16)
AUS
# Boat Country
3 Donnelly Rachael (16)
AUS


C1 200 Women 17
# Boat Country
1 HIOKI Yu (17)
JPN
# Boat Country
2 Surmina Olga (17)
KAZ


C1 500 Women 16
# Boat Country
1 SULABERIDZE LIDIA (16)
GEO
# Boat Country


C1 500 Men 15
# Boat Country
1 FOMENKO ANDREJS (15)
LAT
2 IKSELIS ARTURS (15)
LAT
# Boat Country
3 HAMAMOTO Shiryu (15)
JPN
4 TSIVTSIVADZE ALEKSANDRE (15)
GEO


C1 500 Men 16
# Boat Country
1 MARTINSONS VALTERS (16)
LAT
2 MAEDA Takumi (16)
JPN
# Boat Country
3 Xaver Huber (16)
AUT


C1 500 Men 17
# Boat Country
1 HARADA Masatoshi (17)
JPN
# Boat Country
2 Almagambetov Anuar (17)
KAZ


C1 500 Women 15
# Boat Country
1 ARAKI Shizuki (15)
JPN
# Boat Country


C1 500 Women 17
# Boat Country
1 HIOKI Yu (17)
JPN
# Boat Country
2 Surmina Olga (17)
KAZ


C1 1000 Women 16
# Boat Country
1 SULABERIDZE LIDIA (16)
GEO
# Boat Country


C1 1000 Women 17
# Boat Country
1 HIOKI Yu (17)
JPN
# Boat Country
2 Surmina Olga (17)
KAZ


C1 1000 Women 15
# Boat Country
1 ARAKI Shizuki (15)
JPN
# Boat Country


C1 1000 Men 15
# Boat Country
1 FOMENKO ANDREJS (15)
LAT
2 UZULNIEKS ARTURS DANIELS (15)
LAT
# Boat Country
3 HAMAMOTO Shiryu (15)
JPN
4 TSIVTSIVADZE ALEKSANDRE (15)
GEO


C1 1000 Men 16
# Boat Country
1 KALATININS ANTONS (16)
LAT
# Boat Country
2 MAEDA Takumi (16)
JPN


C1 1000 Men 17
# Boat Country
1 HARADA Masatoshi (17)
JPN
# Boat Country
2 Almagambetov Anuar (17)
KAZ


C2 200 Men 17
# Boat Country
1 MEDINS NILS (17)
SEVCOVS JURIJS (17)
LAT
LAT
# Boat Country


C2 200 Women 15 - 16
# Boat Country
1 Burchard Lauren (16)
Donnelly Rachael (16)
AUS
AUS
# Boat Country


C2 200 Women 17
# Boat Country
# Boat Country


C2 200 Men 15 - 16
# Boat Country
1 UZULNIEKS ARTURS DANIELS (15)
ZUBE ARTIS (16)
LAT
LAT
# Boat Country
2 GRUNTE KARLIS (16)
IKSELIS ARTURS (15)
LAT
LAT


C2 500 Women 15 - 16
# Boat Country
1 Burchard Lauren (16)
Donnelly Rachael (16)
AUS
AUS
# Boat Country


C2 500 Women 17
# Boat Country
# Boat Country


C2 1000 Men 15 - 16
# Boat Country
1 KALATININS ANTONS (16)
MARTINSONS VALTERS (16)
LAT
LAT
# Boat Country


C2 1000 Men 17
# Boat Country
1 MEDINS NILS (17)
SEVCOVS JURIJS (17)
LAT
LAT
# Boat Country


C4 200 Men 15 - 17
# Boat Country
# Boat Country


C4 500 Men 15 - 17
# Boat Country
# Boat Country


K1 200 Men 15
# Boat Country
1 NAZARENKO ERASTS (15)
LAT
2 VINCANS ILJA (15)
LAT
# Boat Country
3 IWASE Tomoya (14)
JPN
4 Hardwick Daniel (15)
AUS


K1 200 Men 16
# Boat Country
1 DUMPIS KARLIS (16)
LAT
2 HISHIDA Yuan (16)
JPN
3 MAGRADZE TENGIZ (16)
GEO
# Boat Country
4 Schooley Toby (16)
AUS
5 Zhukov Andrey (16)
KAZ


K1 200 Women 15
# Boat Country
1 IMAKA AELITA (15)
LAT
2 SOKOLOVA MARGARITA (15)
LAT
# Boat Country
3 MATSUTAKE Sakura (15)
JPN
4 Bates Demi (15)
AUS


K1 200 Women 16
# Boat Country
1 KANAJEVA IEVA ROZANNA (16)
LAT
2 STRODE SANTA (16)
LAT
3 ISOBE Rio (16)
JPN
4 Gaube Katharina (16)
AUT
# Boat Country
5 Mustafic Adele (16)
AUT
6 Rupenovic Isabelle (16)
AUS
7 Gladkova Tatyana (16)
KAZ


K1 200 Women 17
# Boat Country
1 BREIDAKA LINDA (17)
LAT
2 OSA MARGARITA (17)
LAT
3 SATO Natsu (17)
JPN
# Boat Country
4 Maurer Elsa (17)
AUT
5 Van der Kwartel Alisa (17)
AUS


K1 200 Men 17
# Boat Country
1 CINOVSKIS ZIGMARS (17)
LAT
2 JEKABS KALNENDA (17)
LAT
3 AOKI Mizuki (17)
JPN
# Boat Country
4 Adedapo Ademola (17)
AUT
5 Egger Luke (17)
AUS


K1 500 Men 17
# Boat Country
1 CINOVSKIS ZIGMARS (17)
LAT
2 JUSTS INGUS (17)
LAT
3 AOKI Mizuki (17)
JPN
4 Bretscher Cornel (17)
SUI
# Boat Country
5 Donhauser Donat (17)
SUI
6 Adedapo Ademola (17)
AUT
7 Egger Luke (17)
AUS


K1 500 Men 16
# Boat Country
1 HISHIDA Yuan (16)
JPN
2 MAGRADZE TENGIZ (16)
GEO
3 Irsigler Carol (16)
AUT
# Boat Country
4 Allen Ashby (16)
AUS
5 Schooley Toby (16)
AUS
6 Zhukov Andrey (16)
KAZ


K1 500 Women 17
# Boat Country
1 BREIDAKA LINDA (17)
LAT
2 SMILTNIECE KATRINA (17)
LAT
3 SATO Natsu (17)
JPN
4 Hepp Cornelia (17)
AUT
# Boat Country
5 Maurer Elsa (17)
AUT
6 Van der Kwartel Alisa (17)
AUS
7 Wills-Grace Phoebe (17)
AUS


K1 500 Women 16
# Boat Country
1 STRODE SANTA (16)
LAT
2 ISOBE Rio (16)
JPN
3 Gaube Katharina (16)
AUT
4 Mustafic Adele (16)
AUT
# Boat Country
5 Richardson Chaise (16)
AUS
6 Rupenovic Isabelle (16)
AUS
7 Gladkova Tatyana (16)
KAZ


K1 500 Women 15
# Boat Country
1 IMAKA AELITA (15)
LAT
2 SOKOLOVA MARGARITA (15)
LAT
# Boat Country
3 MATSUTAKE Sakura (15)
JPN
4 Bates Demi (15)
AUS


K1 500 Men 15
# Boat Country
1 JANSONS LAURIS (15)
LAT
2 VINCANS ILJA (15)
LAT
# Boat Country
3 IWASE Tomoya (14)
JPN
4 Hardwick Daniel (15)
AUS


K1 1000 Men 17
# Boat Country
1 VAGULIS RICARDS (17)
LAT
# Boat Country
2 AOKI Mizuki (17)
JPN


K1 1000 Men 16
# Boat Country
1 GERBERS OTTO (16)
LAT
2 HISHIDA Yuan (16)
JPN
3 MAGRADZE TENGIZ (16)
GEO
4 Irsigler Carol (16)
AUT
# Boat Country
5 Allen Ashby (16)
AUS
6 Schooley Toby (16)
AUS
7 Zhukov Andrey (16)
KAZ


K1 1000 Men 15
# Boat Country
1 JIRGENSONS MARTINS (15)
LAT
2 NAZARENKO ERASTS (15)
LAT
# Boat Country
3 IWASE Tomoya (14)
JPN


K1 1000 Women 17
# Boat Country
1 ENDO Honatsu (17)
JPN
2 Hepp Cornelia (17)
AUT
# Boat Country
3 Wills-Grace Phoebe (17)
AUS


K1 1000 Women 16
# Boat Country
1 STRODE SANTA (16)
LAT
2 KUMIHASHI Ichika (16)
JPN
3 Gaube Katharina (16)
AUT
# Boat Country
4 Richardson Chaise (16)
AUS
5 Gladkova Tatyana (16)
KAZ


K1 1000 Women 15
# Boat Country
1 IMAKA AELITA (15)
LAT
2 SOKOLOVA MARGARITA (15)
LAT
# Boat Country
3 KOBAYASHI Haruna (14)
JPN


K2 200 Men 17
# Boat Country
1 JEKABS KALNENDA (17)
MELDERIS AUGUSTS (17)
LAT
LAT
2 Bretscher Cornel (17)
Donhauser Donat (17)
SUI
SUI
# Boat Country
3 Egger Luke (17)
Sheppard Jarrah (17)
AUS
AUS


K2 200 Women 15 - 16
# Boat Country
1 POJARKOVA SAMMERA (16)
VĪKSNE ELIZABETA (16)
LAT
LAT
# Boat Country
2 Bates Demi (15)
Rupenovic Isabelle (16)
AUS
AUS


K2 200 Women 17
# Boat Country
1 OSA MARGARITA (17)
RITUMA REINA (17)
LAT
LAT
# Boat Country
2 Van der Kwartel Alisa (17)
Wills-Grace Phoebe (17)
AUS
AUS


K2 200 Men 15 - 16
# Boat Country
1 KNOPS KRISTAPS MATIASS (16)
ZUJEVS DAVIS (16)
LAT
LAT
2 JANSONS LAURIS (15)
JIRGENSONS MARTINS (15)
LAT
LAT
# Boat Country
3 Allen Ashby (16)
Hardwick Daniel (15)
AUS
AUS


K2 500 Women 15 - 16
# Boat Country
1 POJARKOVA SAMMERA (16)
VĪKSNE ELIZABETA (16)
LAT
LAT
# Boat Country
2 Bates Demi (15)
Richardson Chaise (16)
AUS
AUS


K2 500 Women 17
# Boat Country
1 OSA MARGARITA (17)
RITUMA REINA (17)
LAT
LAT
# Boat Country
2 Van der Kwartel Alisa (17)
Wills-Grace Phoebe (17)
AUS
AUS


K2 1000 Men 17
# Boat Country
1 Bretscher Cornel (17)
Donhauser Donat (17)
SUI
SUI
# Boat Country


K2 1000 Men 15 - 16
# Boat Country
1 ALSBERGS JURIS (16)
MANCASS VALTERS (16)
LAT
LAT
2 KNOPS KRISTAPS MATIASS (16)
ZUJEVS DAVIS (16)
LAT
LAT
# Boat Country
3 Allen Ashby (16)
Hardwick Daniel (15)
AUS
AUS


K4 200 Women 15 - 17
# Boat Country
1 POJARKOVA SAMMERA (16)
SMILTNIECE KATRINA (17)
STRODE SANTA (16)
VĪKSNE ELIZABETA (16)
LAT
LAT
LAT
LAT
# Boat Country
2 Richardson Chaise (16)
Rupenovic Isabelle (16)
Van der Kwartel Alisa (17)
Wills-Grace Phoebe (17)
AUS
AUS
AUS
AUS


K4 200 Men 15 - 17
# Boat Country
1 ALSBERGS JURIS (16)
DUMPIS KARLIS (16)
GERBERS OTTO (16)
MANCASS VALTERS (16)
LAT
LAT
LAT
LAT
2 BRUNEVICS JANIS REINIS (17)
CINOVSKIS ZIGMARS (17)
JUSTS INGUS (17)
VAGULIS RICARDS (17)
LAT
LAT
LAT
LAT
# Boat Country
3 Allen Ashby (16)
Egger Luke (17)
Hardwick Daniel (15)
Schooley Toby (16)
AUS
AUS
AUS
AUS


K4 500 Women 15 - 17
# Boat Country
1 POJARKOVA SAMMERA (16)
SMILTNIECE KATRINA (17)
STRODE SANTA (16)
VĪKSNE ELIZABETA (16)
LAT
LAT
LAT
LAT
# Boat Country
2 Bates Demi (15)
Richardson Chaise (16)
Van der Kwartel Alisa (17)
Wills-Grace Phoebe (17)
AUS
AUS
AUS
AUS


K4 500 Men 15 - 17
# Boat Country
1 ALSBERGS JURIS (16)
DUMPIS KARLIS (16)
GERBERS OTTO (16)
MANCASS VALTERS (16)
LAT
LAT
LAT
LAT
2 BRUNEVICS JANIS REINIS (17)
CINOVSKIS ZIGMARS (17)
JUSTS INGUS (17)
VAGULIS RICARDS (17)
LAT
LAT
LAT
LAT
# Boat Country
3 Allen Ashby (16)
Egger Luke (17)
Hardwick Daniel (15)
Schooley Toby (16)
AUS
AUS
AUS
AUS